rimedi contro la cellulite

Ilaç kunder celulitit.

Le të zbulojmë produktet më të vlefshme anticelulit që vijnë nga natyra dhe si t’i shfrytëzojmë sa më shumë

Mjekësia bimore ofron shumë mjete shërimi për celulitin. Duke përdorur barëra dhe bimë medicinale, fitoterapia krijon trajtime natyrale dhe të sigurta, pa efekte anësore, të cilat luftojnë celulitin nga brenda, veprojnë në mbrojtjen e enëve të gjakut dhe përmirësojnë elasticitetin e mureve të tyre, ushtrojnë një aktivitet anti-inflamator dhe anti-edemë dhe kane veti diuretike. Mjetet shëruese kundër celulitit mund të merren individualisht ose në përbërje për të shfrytëzuar veprimin e tyre sinergjik, në formën e përzierjeve, çajrave bimorë, tabletave ose kapsollave dhe tinkturave të nënës. Përdorimi lokal i vajrave të masazhit dhe kremrave të aftë për të vepruar në nivelin e mikrocirkulimit është gjithashtu efektiv.

Ilaçet bimore më të mira natyrore për celulitin

Dy bimët më të përdorura në mjetet shëruese të celulitit janë centella dhe ananasi. Centella, në ekstrakt të thatë ose infuzion, lufton celulitin, forcon enët e gjakut dhe kundërvepron me pamjaftueshmërinë venoze, duke ulur kështu edhe ndjenjën e bezdisshme të rëndesës në këmbë. Ekstrakti i thatë i ananasit, nga ana tjetër, është i njohur për veprimin e tij anti-inflamator dhe diuretik.

Si mjete shërimi për celulitin, thupra përdoret gjithashtu, në zierje ose ekstrakt të thatë, me një efekt kullues dhe anti-edemë; papaja e cila, marrë në kapsula, shmang asimilimin e shumë substancave të padobishme në trup dhe akumulimin e yndyrës; bregu i detit me vetitë kulluese. Veprim i fuqishëm diuretik dhe anti-edemë i ofruar nga pilosella, për tu marrë si infuzion ose ekstrakt hidroalkolik, ndërsa Spirea Ulmaria është një aleate e shkëlqyeshme kundër mbajtjes së ujit.

Efektiviteti i garcinia demonstrohet gjerësisht, i cili zvogëlon thithjen e yndyrnave dhe karbohidrateve dhe e bën më të lehtë eliminimin e lëngjeve të ndenjur dhe dhjamosjes.

Mjetet shëruese kundër celulitit në terapinë e jashtme janë disa vajra thelbësorë, të përdorur si vaj masazhi, i pastër ose i holluar në vaj perimesh, për t’u aplikuar në zonën e prekur ose duke kryer banjot aromatike. Midis vajrave thelbësorë, më interesantët janë rozmarina, dëllinja, grejpfruti, sherebela, limoni dhe portokalli.

3 produkte për të luftuar celulitin në një mënyrë natyrale.

Garcinia, pilosella e arancio amaro sono gli estratti vegetali contenuti nella miscela Cellux.M uno dei rimedi contro la cellulite più efficaci prodotti da Bioregenera. Da assumere in gocce, Cellux.M  è indicato nella cura della stasi metabolica, della cellulite e dell’obesità. Il principio attivo della garcinia, contenuto nella buccia del frutto, riduce lo stimolo della fame e aumenta il senso di sazietà con la conseguente diminuzione di peso corporeo. La pilosella è invece una pianta  conosciuta e usata in fitoterapia sin dal XII secolo per le proprietà diuretiche e drenanti, un’ottima soluzione per il trattamento e la prevenzione di fenomeni di ritenzione idrica e per favorire l’eliminazione delle tossine.

Ilaçi kundër celulitit në mënyrë ekselencë që natyra na jep është alga deti: stimulon metabolizmin, përshpejton funksionet limfatike, kullon. Nga laboratorët e Bioregenera vjen Alghemix, detoksifikues dhe chelating, antioksidues dhe aktivizues metabolik, është një përzierje algash në kapsula që duhen marrë 2 deri 4 herë në ditë për të trajtuar celulitin.

Vajrat thelbësorë kanë një veprim kullues në stanjacionin limfatik dhe prandaj mund të përdoren si mjete shëruese kundër celulitit përmes një masazhi që stimulon qarkullimin periferik dhe lipolitik në yndyrën e lokalizuar. Ato përdoren gjithashtu të shtuara në kripërat e banjës ose në shpërndarës dhe spërkatës të vajrave thelbësorë. Harmonia e të qenit Bioessentie përbëhet ekskluzivisht nga vajra esencialë të pastër të çertifikuar, të nxjerra me metoda tradicionale që garantojnë "kimiotipin", domethënë përqindjen minimale të përbërësit aktiv që përmbahet për të siguruar veprim të sigurt.
Vaji i kuq është një thelb me aktivitet të fuqishëm baktervrasës, shkatërrues ndaj shumë mikrobeve patogjene. Në nivelin fizik, stimulon trofizmin natyror të sistemit të qarkullimit të gjakut, duke ndihmuar në luftimin e mbipeshes, celulitit dhe dhimbjeve të muskujve. Nxehtësia e përhapur nga ky vaj, përveç ngrohjes me energji të mjediseve në të cilat është përhapur, stimulon mirëqenien fiziologjike të nyjeve. Përmban xhenxhefil, kanellë, limon dhe portokall të ëmbël.

Me vetëm nje klikim ju mund të merrni mjetet shëruese natyrore për celulitin drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj. Na kontaktoni për çdo informacion.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi