rimedi naturali per la ritenzione idrica

Ilaç natyral per akumuini e lengjeve brenda trupit.

Me ilaçe bimore lehtë mund të nxisni kullimin dhe të eleminoni toksinat nga trupi. Zbuloni produktet tona

Ilacet natyrore për mbajtjen e ujit, së bashku me disa ndryshime të thjeshta të jetesës, mund të ndihmojnë në parandalimin dhe kufizimin e problemit të bezdisshëm të akumulimit të lëngjeve brenda trupit. Mbajtja e ujit ndodh kryesisht në zonat e përqendrimit të dhjamit, të tilla si barku, vithe dhe kofshë, përmes ënjtjes, lëkurës së lëvozhgës së portokallit, ndryshimeve në epidermë dhe simptomave të tjera, ndonjëherë edhe serioze, të tilla si vështirësi në frymëmarrje dhe dhimbje koke. Shkaqet e mbajtjes së ujit mund të jenë të ndryshme, por sigurisht më i zakonshmi është fakti i të jetuarit një mënyrë jetese të ulur, shpesh e shoqëruar me dietë të dobët dhe zakone të dëmshme, përfshirë pirjen e duhanit, abuzimin me alkoolin dhe kafenë. Kur shkëmbimet qelizore, oksigjenimi i indeve dhe qarkullimi i gjakut dhe limfatik nuk lëvizin në harmoni, formohen blloqe, ngecje të vërteta, ënjtje edematoze. Nëse nuk është pasojë e sëmundjeve të rënda, mbajtja e ujit është një situatë që mund të frenohet dhe, mbi të gjitha, të parandalohet me fitoterapi, e cila përdor barëra dhe bimë medicinale për të krijuar mjete shërimi natyrore me veti kulluese, të treguara për të stimuluar sistemin limfatike, nxisin kullimin dhe ndihmojnë trupin të eleminojë toksinat

Në Bioregenera ne mund të rekomandojmë mjete juridike natyrore për mbajtjen e ujit që janë shumë të vlefshme, të sigurta dhe pa efekte anësore, të cilat mund t’i blini direkt në internet në Dyqanin tonë. Pyesni ekspertët tanë për këshilla.

Së pari, ndryshimet në stilin e jetës!

Para se të dini se cilat janë mjetet shëruese më efektive për mbajtjen e ujit, ju rekomandojmë që të rimendoni stilin e jetës tuaj. Për të eleminuar toksinat dhe për të nxitur kullimin, është para së gjithash e rëndësishme të ushtroheni rregullisht. Idealja do të ishte të praktikonit një vrapim të lehtë ose shëtitje gjysmë ore çdo ditë, duke shmangur kalimin e shumë kohës ulur dhe mbajtur këmbët kryqëzuar. Një tjetër pikë themelore për të luftuar mbajtjen e ujit është të hani shëndetshëm,  në përgjithësi, të kufizoni konsumin e ushqimeve të kripura si mishrat e kuruar, djathrat e moshuar, peshqit e tymosur, pretzels, arra të thekur. Karbohidratet e rafinuara, sheqeri në tryezë, mielli i bardhë, buka, makaronat dhe produktet e pjekura gjithashtu duhet të zvogëlohen. Në vend të kësaj, preferohen peshqit, bishtajoret, vajrat bimorë me presion të ftohtë si vaji i ullirit ekstra i virgjër dhe vaji i lirit, frutat dhe perimet e stinës. Zakon i hidratimit të duhur ditor, veçanërisht larg ngrënies, me të paktën nja dy litra ujë në ditë, është thelbësor për parandalimin dhe luftimin e mbajtjes së ujit. Ujërat që do të preferohen janë ato me përmbajtje të ulët mineralesh ose minimalisht të mineralizuara për të zvogëluar futjen e natriumit.

Ilacet më të mira natyrore për mbajtjen e ujit.

Ka shumë barëra në natyrë që mund të përdoren si mjete shërimi natyrale për mbajtjen e ujit falë vetive të tyre diuretike ose sepse ato përmirësojnë qarkullimin dhe ristrukturojnë muret e enëve, veçanërisht kapilarët, duke kufizuar rrjedhjen e lëngjeve dhe për pasojë ënjtjen. Bimët që ndihmojnë në trajtimin e mbajtjes së ujit janë Birch, Orthosiphon (i quajtur ndryshe Çaj Java), Pilosella, Ananasi, Hithra, Bishti i kalit, Luleradhiqja, Çaji jeshil, Boronica Hardhi e kuqe, gështenjë kali, lajthi, Centella asiatica, fshesë kasapi.

Algat janë gjithashtu shumë efektive në zvogëlimin e ënjtjes, të cilat janë përdorur gjithmonë në ilaçet bimore sepse janë të pasura me jod, kalium, kalcium dhe minerale, efektive në kundërvënien ndaj prirjes së trupit për të mbajtur lëngje. Ndër produktet tona të rekomanduara si mjete shëruese natyrale për mbajtjen e ujit është ALGHEMIX, një shtesë dietike në kapsula që është një rimineralizues i pasur me kalcium organik shumë të asimilueshëm. Një produkt detoksifikues, chelating, antioksidues, i treguar, ndër të tjera, për të ndihmuar në metabolizmin dhe në eliminimin e ënjtjes.

Me nje klikim ju mund të merrni të gjitha mjetet shëruese për mbajtjen e ujit, pa efekte anësore, direkt në shtëpinë tuaj.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi