Ilaç sherues per alergjine.

Ka mjete shëruese natyrale efektive për alergjitë, të cilat mund të përdoren për të parandaluar dhe kundërvepruar me simptomat më të bezdisshme. Kur e shohim veten duke luftuar kundër syve të skuqur, rrufës dhe teshtitjes, ilaçi bimor na vjen në ndihmë dhe përmes përdorimit të fitoderivatëve dhe gemmoderivati ​​na ofron kura natyrale për alergji, të sigurta dhe pa efekte anësore. Alergjitë janë mosfunksionime të sistemit imunitar që ndodhin kur disa elementë vijnë në kontakt me trupin, duke shkaktuar shfaqjen e simptomave të rëndësishme. Disa alergji, veçanërisht alergjitë nga poleni, kanë një model sezonal. Veçanërisht me mbërritjen e pranverës, polenet që depozitohen në mukozat e traktit respirator shkaktojnë, tek njerëzit alergjikë, një proces inflamator që shkakton çrregullime shumë të bezdisshme duke përfshirë rinitin, konjuktivitin, kollën dhe, në rastet më të rënda, astmën bronkiale. Me mjetet shëruese natyrale për alergjitë është e mundur të parandalohen dhe trajtohen më mirë këto probleme, duke përdorur përgatitjet që përmbajnë ekstrakte bimore të bimëve të konsideruara antihistamine natyrore për aftësinë e tyre për të penguar histaminën, një proteinë që trupi ynë prodhon kur është në kontakt me një alergjen dhe lirimi i të cilave bën që të shfaqen simptoma alergjike. Perilja, në sajë të vetive të saj alergjike, mund të lehtësojë simptomat e rinitit alergjik dhe të parandalojë astmën bronkiale. Një ilaç natyral efektiv për alergjitë është Ribes Nigrum: aktiviteti i tij i ngjashëm me kortizonin stimulon sekretimin e substancave me një veprim anti-inflamator dhe tregohet kundër etheve të barit, konjuktivitit dhe bronkitit alergjik. Veprimi i rrush pa fara rritet nga efekti i derivateve të tjerë të sythave, përfshirë Rosa canina, i përshtatshëm për inflamacion akut që përfshin ndryshime në mukozat, dhe Carpinus Betulus, një ekstrakt sythash me funksionin e drejtimit të veprimit të përbërësve të tjerë në zonat e trupit. ku simptomat janë më të përqendruara. Adatoda është një nga ilaçet natyrale për alergjitë sepse ju ndihmon të merrni frymë më mirë në rast të simptomave që prekin sistemin e frymëmarrjes. Ilaçet e tjera bimore për alergjitë janë Boswellia, rrëshira e së cilës përmban acide që pengojnë disa enzima që bllokojnë sintezën e leukotrieneve, të përfshira në proceset inflamatore tipike të reaksioneve alergjike dhe jamball, imunomodulues efektiv dhe frenues i çlirimit të histaminës.

Ilaç natyrale për alergjitë, trajtimet parandaluese.

Ilaçet natyrale për alergjitë fitoterapeutike janë efektive kundër simptomave kryesore, megjithatë duhet theksuar që ilaçet bimore trajtojnë, jo aq shumë alergjinë specifike, por sindromën e hiperreaktivitetit të organizmit. Alergjia në fakt aktivizon një reagim kaotik, një proces mbrojtës të inflamacionit, në një përpjekje për të kompensuar dëmin e shkaktuar nga substancat e njohura si të rrezikshme.

Goodshtë mirë të kujtohet se ndërhyrja e një alergologu, veçanërisht në rastet më të dhunshme të alergjive, është thelbësore, por një hap i parë dhe vendimtar në trajtimin e alergjisë konsiston gjithashtu në eliminimin e toksinave për të lehtësuar sistemin imunitar dhe për të shmangur përkeqësimi i problemit. Këshilla është që të kryeni trajtime të plota me produkte specifike që duhen përsëritur dhe programuar paraprakisht përpara çdo ndërrimi të sezonit.

Ndër mjetet tona natyrale për alergji që mund t'i blini në internet dhe t'i merrni shpejt në shtëpinë tuaj ne ju rekomandojmë:

ALLUX.M

Ilaç themelor për të trajtuar të gjitha format e alergjisë dhe për të marrë një desensibilizim të përgjithshëm, i përbërë nga një përzierje e ekstrakteve natyrore të bimëve të Perilla, jamball dhe piper.

Ilaçet natyrale për alergjitë: si të trajtohen simptomat

Ilaçet natyrore për alergjitë themelore mund të kombinohen me përbërje të treguara për të trajtuar simptomat e alergjive akute:

Artikuj të tjerë që mund t'ju interesojnë

Përveç këtij artikulli që trajton temën e mjeteve juridike natyrore për alergjitë, ne kemi zgjedhur artikuj të botuar më parë për ju që mund t'ju interesojnë.
Klikoni në një lidhje më poshtë për ta lexuar!

Me disa klikime ju mund të merrni ilaçet tona natyrore për alergji direkt në shtëpinë tuaj. Na kontaktoni për çdo informacion.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi