rimedi naturali per la sinusite

Ilacet juridike natyrale për sinusit

Bleni produkte efektivë në internet për të trajtuar sinusitin me ilaçe bimore

Mjetet juridike natyrale për sinusit ndihmojnë në zvogëlimin e inflamacionit që prek mukozën e sinuseve paranazale, janë të sigurta dhe pa efekte anësore, prandaj edhe të përshtatshme për fëmijët. Në dyqanin tonë online mund të gjeni disa produkte efektive fitoterapeutike për sinusit që përdorin bimë medicinale të zgjedhura me kujdes për veprimin e tyre dekongjestionant dhe anti-inflamator në mukozën e sinuseve paranazale ose bimëve me veti antibiotike dhe antibakteriale. Përgatitjet bimore për sinusit janë mjete shëruese natyrale që mund të merren në formën e zierjeve, tinkturave alkoolike, pikave të tretura në ujë ose shurupeve.

Midis bimëve medicinale të përdorura si mjete shërimi natyrale për sinusitin ka ato që përcaktohen si imunostimulues, për shembull Echinacea, Astragalus, Uncaria tomentosa dhe Aloe vera, të cilat ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar dhe mbrojnë të gjithë organizmin. Nga çrregullimet e traktit respirator. Pastaj ka fara grejpfruti, të cilat përmbajnë flavonoide me një aktivitet të theksuar antiviral dhe antibakterial, nga i cili merret një ekstrakt i përdorur për trajtimin e ftohjeve, etheve dhe ftohjeve. Rrapa është gjithashtu një ilaç i shkëlqyeshëm natyral për sinusitin, i përcaktuar nga Plini si "barishte magjike" për vetitë e shumta shëruese, antibakteriale, anti-inflamatore dhe astringjente. Indicatedshtë treguar pikërisht për inflamacionin e fytit dhe traktit respirator në përgjithësi.

Mjete të tjera natyrore të dobishme për sinusit janë bredhi argjendi, dafina dhe thupra, nga të cilat merren ekstrakte me veprim anti-inflamator dhe ekspektorant. Shkoza është një bimë zgjedhore për kullimin e mukusit në sistemin e frymëmarrjes, së fundmi Black Alder luan një rol anti-inflamator, mukolitik, analgjezik dhe ndihmon në lehtësimin e simptomave dhe dhimbjeve të shkaktuara nga sinusiti.

Ndiqni këshillat tona për të gjetur mjete shërimi natyrale për sinusitin dhe lehtësoni shqetësimet e tij me fuqinë e dobishme të bimëve

RINOLUX.M

Ndër mjetet juridike natyrore për sinusitin, ne rekomandojmë Rinolux.M nga linja Lux.M, e krijuar me qëllim krijimin e produkteve që mund të përshpejtojnë procesin biologjik të vetë-shërimit dhe të lehtësojnë rrugën e ndërgjegjësimit të personit që i përdor ato. Rinolux.M është një ndihmës i shkëlqyeshëm për parandalimin dhe trajtimin e rinititit akut dhe kronik, sindromave inflamatore, infektive, alergjike dhe gripit. Bazuar në përbërësit fitogemoterapeutikë dhe informacionin homeoshenergjik të regjistruar në to me bio-kibernetikë, ky produkt është shumë efektiv në zvogëlimin e simptomave të sëmundjeve alergjike të hundës, syve, fytit dhe të gjithë sistemit të sipërm të frymëmarrjes. Përmban një përzierje të ekstrakteve natyrore të bimëve që rrjedhin nga gjethet Adhatoda, pjesët ajrore të Echinacea dhe rrënjët dhe sythat e shkozës.

BIOSINUFIT

Mjetet juridike natyrore për të trajtuar sinusitin vijnë gjithashtu nga Biofit Line, produkte komplekse fito-hemoterapeutike që janë konceptuar me qëllim mbështetjen e mjekut dhe naturopatit në trajtimin e sëmundjeve dhe sindromave më të shpeshta që hasen në praktikën ambulatore. Një produkt, në veçanti, është specifik për të luftuar sikletin e shkaktuar nga sinusiti, madje purulent dhe me një tendencë për t'u bërë kronik, është Biosinufit, përzierja e të cilit bëhet me Black Alder, White Burnbeam dhe Echinacea. Këto ekstrakte bimore janë zgjedhur për veprimin e tyre anti-inflamator, ekspektorant dhe imunostimulues.

BIOTONFIT

Ilace natyrore për sinusit mund të kombinohen me produkte të tjera, në rast se ndodhin sëmundje të tilla si faringjiti dhe bajamet rikthyes në fazën akute ose kronike. Ky është rasti i Biotonfit, gjithashtu i Biofit Line i cili mund të përdoret së bashku me Biosinufit nëse simptomat e sinusitit janë të pranishme. Biotonfit gjithashtu ka një veprim tonik stimulues dhe rimineralizues, ai mund të administrohet si tek të rriturit ashtu edhe tek fëmijët. Përzierja përbëhet nga sythat e bredhit, thuprës, rrushit dhe sythave të rinj të ijëve të trëndafilit.

Me disa klikime ju mund të merrni ilaçet tona natyrale për sinusit drejtpërdrejt në shtëpinë tuaj. Zbuloni dyqanin Bioregenera dhe na kontaktoni për çdo informacion.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi