Ilaçet natyrale për ankthin

Blini në internet produkte natyralë të efektshëm kundër ankthit

Ilaçet natyrale për ankthin, të përdorura nga ilaçet bimore, përfaqësojnë një mënyrë praktike për të parandaluar dhe qetësuar simptomat e kësaj sëmundjeje psikofizike në një mënyrë efektive dhe pa efekte anësore. Sipas të dhënave të siguruara nga OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë), rreth 400 milion njerëz në botë shpesh përjetojnë ankth. Sëmundjet janë nga më të ndryshmet, nga problemet e zorrëve te takikardia, nga dridhjet deri në zhurmën e veshit e deri te dhimbjet e stomakut, mbytja dhe dobësia e përgjithshme.

Fitoterapia përdor barëra dhe bimë medicinale me cilësi të njohura qetësuese, qetësuese dhe hipotensive për përgatitjen e mjeteve juridike të vlefshme natyrore për ankthin, ankthin dhe madje edhe pagjumësinë, siç e kemi parë tashmë në një post të mëparshëm kushtuar trajtimeve natyrore për gjumë.

Cilat janë mjetet juridike natyrore për ankthin?

Kamomili dhe Balsami i Limonit janë bimë të treguara për të përgatitur mjete shërimi natyrale kundër ankthit që ndodh në muskuj. Këto barëra qetësojnë tensionin nervor dhe nxisin relaksimin e muskujve.Ato janë veçanërisht të dobishme në trajtimin e çrregullimeve gastrointestinale të shkaktuara nga ankthi, të tilla si koliti spastik, zorra e irrituar, gastriti. Lime dhe Hawthorn, nga ana tjetër, kanë një veprim hipotensiv dhe qetësues, kështu që ato janë mjete të vlefshme juridike natyrore për ankthin që shkakton takikardi, palpitacione, ritme të ndryshuara të zemrës dhe hipertension.

Hypericum është një tjetër bimë që shpesh rekomandohet për të trajtuar sulmet e ankthit dhe panikut. Ka veti krejtësisht natyrore antidepresive dhe qetësuese, falë frenimit të disa neurotransmetuesve në sistemin nervor qendror dhe rritjes së sekretimit të natës të melatoninës që rregullon ritmin e gjumit-zgjimit.

Lule pasioni është një nga mjetet shëruese natyrore më të përdorura për ankthin, ankthin dhe pagjumësinë. Pjesët e bimës që përdoren janë gjethet dhe lulet që përmbajnë ekstrakte me efekt relaksues dhe qetësues në sistemin nervor qendror, me një veprim të ngjashëm me qetësuesit sintetikë, por pa prodhuar efekte anësore narkotike.

Mjekimet tona natyrore për ankthin

Në laboratorët e Bioregenera ne kemi krijuar mjete shërimi natyrale për ankthin që janë një ndihmë e shkëlqyeshme terapeutike në trajtimin e kësaj sindrome në forma mesatare dhe të mesme ose si një veprim mbështetës për terapinë e ilaçeve, padyshim që gjithmonë i kushtojmë vëmendje kombinimit të përbërësve të vërtetë aktivë. Mjetet shëruese të linjës Lux.M ndërthurin përvojën fitoterapeutike me filozofinë homeoshenergjike që e konsideron personin në unitetin e tij të trupit, shpirtit dhe shpirtit, duke e udhëhequr atë drejt ri-zbulimit të vetvetes së tij, në një rrugë të vetëdijes. Ndër produktet për të luftuar ankthin, të përfshira në katalogun tonë online, ne rekomandojmë Ansiolux.M, një ilaç adaptogjen me një veprim relaksues dhe qetësues që përbëhet nga një përzierje e ekstrakteve bimore nga farat e Xinxifeve, pjesëve ajrore dhe lulëzimeve të rrënjës së Passionflower dhe Withania. Një tjetër ilaç natyral për ankthin është gjithashtu pjesë e linjës Lux.M, Psicolux.M, një shtesë me një efekt relaksues dhe normotimizues që përmban Hypericum, Oats dhe sporophore Cordyceps. Në rastin e ankthit patologjik ose negativ, domethënë, ai që vazhdon edhe pasi të jetë shteruar situata e nxitjes së ankthit ose kur lind madje pavarësisht nga ngjarjet, është më mirë të ndërhyni me përbërjen Phytorg 31 që e bën optimale kombinimin midis Tilia Tomentosa dhe Sequoia, ankth i vazhdueshëm pa ndonjë shkak të vërtetë. Produktet Alodrena përfaqësojnë një koncept të ri aplikimi të fitoterapisë. Të dobishme si

Produktet tona që ju rekomandojmë

Psicolux
PSICOLUX
26,00
Suplement me efekt relaksues dhe normotimizues.
Ansiolux
ANSIOLUX
26,00
Ilaç Adaptogen me veprim relaksues dhe qetësues.
Phytorg 31
26,00
Ilaç i dobishëm për gjendjet e ankthit, neurozës, qetësimit nervor.
Mjekimet natyrore Aloseda për sulmet e ankthit dhe panikut
Aloseda
29,00
Ka një veprim qetësues.

Me disa klikime ju mund të merrni të gjitha mjetet shëruese të qafës së mitrës me produkte natyrore për ankth direkt në shtëpinë tuaj. Na kontaktoni për çdo informacion.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi