aumentare le difese immunitarie

Rritni sistemin imunitar

Nga fitoterapia vijnë shumë produkte për të forcuar mbrojtjen imune kundër viruseve dhe baktereve

Nga fitoterapia përdorni shumë produkte për mbrojtjen e imunitetit kundër viruseve dhe baktereve

Nga fitoterapia përdorni shumë produkte për mbrojtjen dhe imunitetin kundër viruseve dhe baktereve

Ka shumë masa që duhen marrë për të rritur sistemin imunitar, zakone të mira që të gjithë ne duhet të praktikojmë çdo ditë, të tilla si gjumi i mirë, ushtrimet fizike dhe ndjekja e një diete të larmishme, të përbërë nga fruta, veçanërisht fruta agrumesh dhe perime sezonale. Sidoqoftë, ndonjëherë një mënyrë jetese e shëndetshme nuk mjafton për të forcuar sistemin imunitar. Shumë faktorë, duke përfshirë ushqimin e dobët, stresin, abuzimin me antibiotikë, të ftohtin dhe ndryshimet sezonale, bëjnë kompromis dhe dobësojnë trupin, kështu që kur sistemi imunitar vuan më shumë, shfaqen sëmundje dhe infeksione. Me fitoterapi ju mund të parandaloni dhe t’i përgjigjeni në kohë sulmeve nga viruset dhe bakteret. Falë njohurive moderne shkencore të përbërësve aktivë natyralë dhe traditave antike, ne kemi krijuar produkte fitoterapeutike në laboratorët tanë për të rritur sistemin imunitar dhe për të gjetur përgjigje për shumë sëmundje që ndikojnë në gjendjen e mirëqenies së trupit, pa efekte anësore.

Rritni sistemin imunitar me ilaçe natyrore

Bimët më të zakonshme që do të përdoren si mjete shërimi natyrale për të rritur sistemin imunitar janë: ekinacea, mbase bima më e njohur për aftësinë e saj për të forcuar sistemin imunitar dhe për të luftuar viruset dhe ndikimet sezonale; acerola, e cila përmban antioksidantë, vitamina B dhe C, kripëra minerale dhe që tregohet për rritjen e sistemit imunitar; trëndafili, i pasur me vitaminë C dhe bioflavonoide, shumë i dobishëm për parandalimin dhe trajtimin e ftohjeve; rhodiola rosea, e treguar për të luftuar stresin fizik dhe mendor dhe për të ngritur sistemin imunitar.

Në shtesat natyrore të ushqimit dhe, në përgjithësi, në produktet bimore në treg, substanca të tjera janë të pranishme në kombinime të ndryshme. Për shembull, mund të përdoren mallow, barishte dhe mjaltë, rrush pa fara e zezë dhe thupra provojnë gjithashtu të jenë një ndihmë e vlefshme gjatë kalimit të stinëve, nëse janë së bashku me astragalus dhe propolis ato mund të ndihmojnë në luftimin e shumë patogjenëve të baktereve.

Produktet tona që ju rekomandojmë

Sinlux 10
SINLUX 10
26,00
E dobishme për parandalimin e simptomave të sindromës së gripit dhe in...
Virlux
VIRLUX
26,00
Ndihmës i shkëlqyeshëm në infeksionet virale. Efektive në infeksionet...
Linfolux
LINFOLUX
26,00
Kullimi hemuntorial, zhbllokimi limfatik dhe pastrimi i indit lidhor....
Immunolux
IMMUNOLUX
25,00
E dobishme për parandalimin e simptomave të sindromës së gripit dhe in...
Giovilux
GIOVILUX
26,00
Llak për pastrimin e mjedisit. E dobishme per problemet me ftohjen.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi