integratori per la stanchezza

Suplemente per lodhjen.

Ilaçet natyrore për të kapërcyer lodhjen.

Suplemtentet e lodhjes shpesh janë thelbësore për të rimarrë energjinë dhe vitalitetin e humbur. Pas një sëmundjeje, terapi antibiotike ose së bashku me ndryshimet sezonale, kur një dietë e shëndetshme nuk arrin të ndihmojë kundër rraskapitjes dhe lodhjes, është e nevojshme të merrni shtesa për lodhje që mund të shërbejnë për të rregulluar funksionet metabolike, për të përmirësuar qëndrueshmëri fizike dhe aftësi njohëse. Mjekësia bimore ofron shumë ilaçe natyrore, efektive dhe pa efekte anësore, të cilat ju lejojnë të trajtoni çrregullimin në një mënyrë globale, duke marrë parasysh edhe aspektin psikosomatik që përcakton lodhjen fizike dhe mendore.

Suplemente nayrale për të luftuar lodhjen, stresin dhe rraskapitjen psikofizike

Të ndjeheni të lodhur dhe të dobët, me dhimbje të kyçeve dhe muskujve ose me vështirësi në përqendrim, janë kushte shumë zhgënjyese që mund të kapërcehen duke përdorur suplemente të lodhjes. Ndër mjetet juridike natyrore më të përdorura në suplemente për të luftuar lodhjen ekzistojnë bimë adaptogene, dmth. Bimë që kanë të përbashkët aftësinë për të përmirësuar rezistencën ndaj lodhjes dhe aftësinë e organizmit për tu përshtatur ndaj stresit, duke vepruar në sistemin nervor, në atë endokrine dhe imune. Bimë të shumta i përkasin kësaj kategorie, duke filluar me Eleutherococcus, të dobishme kur lodhja shoqërohet me prishje të mbrojtjes organike, të tilla si infeksione të frymëmarrjes, dermatologjike, gastrointestinale dhe gjenitourinar. Nga ana tjetër, Rhodiola është një bimë që konsiderohet si një tonik i vërtetë psikostimulues, i aftë të përmirësojë funksionet njohëse dhe performancën fizike, duke i dhënë energji dhe gjallëri. Xhensen rekomandohet në rast të stresit kronik, ai eliminon apatinë dhe lodhjen, por gjithashtu vepron si një stimulues dhe emocionues, kështu që marrja e tij duhet të shmanget në mbrëmje. Në rast vështirësie në përqendrim, Ginko biloba është e preferueshme, një tonik i vërtetë në momentet e lodhjes mendore. Sythat e bimëve janë një përqendrim i energjisë jetësore që do të përdoret në suplementet për lodhjen. Midis nxjerrjeve të sythave, rekomandohen farat e thuprës (Betula verrucosa), të dobishme në kohë stresi, ato veprojnë si një stimulues në prani të astenisë psikofizike, përmirësojnë vëmendjen dhe përqendrimin. Lisi (Quercus pedunculata) është gjithashtu efektiv për veprimin e tij endokrin dhe stimulues të imunitetit. Elementët gjurmë mund të përdoren gjithashtu: Mangani (Mn) për ata që ankohen nga lodhja në mëngjes, Mangani-Bakri (Mn-Cu) për ata që lodhen lehtë, me një lodhje që përkeqësohet me kalimin e ditës, Mangani-Kobalt (Mn- Co) për ata që lëkunden midis niveleve të larta të energjisë dhe bakrit-ari-argjendi (Cu-Au-Ag) për ata që ndihen të rraskapitur gjatë gjithë ditës. Lule Bach janë një alternativë ndaj shtesave për lodhje fizike, ato ndihmojnë në rigjenerimin e energjisë në periudha dobësie, lodhje dhe lodhje mendore. Mjetet shëruese të luleve ndërhyjnë në shkaqet emocionale që parandalojnë trupin të rikuperojë forcën e tij përmes pushimit, shumicën e kohës i atribuohet gjendjeve të zgjatura të stresit psiko-fizik dhe paaftësisë për të njohur kufijtë e tij

3 suplemente të rekomanduara të lodhjes

Në Bioregenera ne kemi zgjedhur disa shtesa për lodhjen që mund t'i blini në internet direkt në faqen tonë.

1. Enerlux.m. Isshtë një shtesë e lodhjes e përbërë nga një përzierje e ekstrakteve të bimëve Damiana, Tërshëra dhe Rrush pa fara.

2. Tonik mineral. Shtojcë lodhje e përbërë nga shumë minerale, duke përfshirë Bismuth, Kalcium, Hekur, Magnez, Mangan, Kalium, Bakër. Toniku Mineral ndihmon në rindërtimin e një ekuilibri metabolik, përmirësimin e sistemit imunitar për të luftuar plakjen dhe forcuar sistemin imunitar.

3. Vitaliteti. Lule Bach tregohet për lodhje, lodhje, depresion dhe apati. Ulliri është lulja e rigjenerimit, e dobishme në rast dobësie, lodhje, mungesë energjie, përgjumje dhe rraskapitje totale të burimeve fizike, mendore dhe emocionale të dikujt, për shkak të stresit të zgjatur. Ilaçi jep energji fizike dhe mendore. Elm është ilaçi për lodhjen momentale që prek ata që kanë marrë përsipër angazhime të tepërta, të cilat shkojnë përtej forcës së tyre. Ndihmon për të rifituar entuziazmin për të rimarrë energjinë e humbur.

Me vetëm disa klikime ju mund të merrni të gjitha produktet qe deshironi direkt në shtëpinë tuaj. Na kontaktoni për çdo informacion.

Questo sito utilizza cookie Tecnici e di Terzi Parti per offrirti una migliore fruizione del nostro sito internet senza effettuare alcuna profilazione.
Per avere maggiori informazioni sulla nostra Privacy Policy, Cookie Policy o per accedere al nostro Centro Privacy clicca sui link sottostanti.

Privacy Settings saved!
Impostazioni

Quando visiti un sito Web, esso può archiviare o recuperare informazioni sul tuo browser, principalmente sotto forma di cookies. Controlla qui i tuoi servizi di cookie personali.

Questi cookie sono necessari per il funzionamento del sito Web e non possono essere disattivati nei nostri sistemi.

Per utilizzare questo sito web usiamo i seguenti cookie tecnici necessari: %s.
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Usiamo WooCommerce come sistema di acquisto. Per il carrello e l'elaborazione degli ordini verranno memorizzati 2 cookies. Questi cookie sono strettamente necessari e non possono essere disattivati.
  • woocommerce_cart_hash
  • woocommerce_items_in_cart

Rifiuta tutti i Servizi
Accetta tutti i Servizi